Jdi na obsah Jdi na menu
 


DISKUZE - Vaše zkušenosti s houbami o prospěšnosti na Vaše zdraví

 

Zde je pro Vás nově otevřena stránka kde můžete psát a diskutovat s ostatními na téma "Léčivé houby".

Podělte se s ostatními o své názory a zkušenosti. Pro mnohé budou velkým přínosem a můžete tak pomoci ostatním v nepříjemných životních situacích, povzbudit a dodat jim nový elán do života.

Upozornění: Veškeré nevhodné příspěvky  (vulgární vyrazy, zcela mimo téma atd.) mohou být smazány a pisatel může být dočasně nebo trvale zablokován.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vlaďka - Hlívová zahrádka

Dobrý den,
poměrně dobře se mi daří s Vašich Hlívových zahrádek pěstovat hlívu.Ale ráda bych věděla,zda má,tak jako mají plodnice,stejné léčivé účinky i třeň nebo tzv."noha", která mi někdy naroste do poměrně velkých rozměrů.
Děkuji Vám za odpověď a přeji hezké dny.

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Hlívová zahrádka

Dobrý den,
celá plodnice včetně třeně má stejné léčivé účinky.
Třeň však bývá poněkud tužší a je lépe jej více nadrobno pokrájet nebo rozmixovat. Delším vaření nezměkne ba naopak, jen ztratí více léčivých účinků.
Růst velkých třeňů může být zapříčiněn nedostatkem světla.
Přeji krásný a úspěšný den - Jiří Paseka Žampionárna Doly.

Lenka - Alergie

Dobrý den,měla bych dotaz.Jsme rodina silných alergiků a s tím spojených potíží-astma,ekzémy a pod.Já navíc trpím panickou poruchou a to tak,že se bojím jíst jakékoliv léky.Pouze Zodac mám vyzkoušený a strach nemám.Nyní mi lékař zjistil vyšší cholesterol a mám potíže s koleny,neboť jsem si v loňském roce zlomila kotník a příliš zatěžované koleno nyní velmi bolí a je v něm zánět.Ortoped mi předepsal léky u kterých je tolik nežádoucích účinků,že je prostě nemám odvahu sníst.Co byste mi doporučil,dají se jíst denně jak žampiony,tak hlíva současně a po jakou dobu?Nevěsta má velice narušený imunitní systém a je stále nemocná.Bere 4x do roka antibiotika-což je opravdu moc.pomohla by jí hlíva a nemohla by na ní mít nějakou alergickou reakci-běžné houby nasbírané v lese konzumuje bez potíží.Děkuji za odpověď a přeji mnoho úspěchů

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Alergie

Dobrý den,
děkuji za Váš příspěvek, je totiž přímo ukázkový pro využití léčivých účinků žampionů a hlívy v praxi. Váš panický strach z pojídání léků naprosto chápu a sám se jim také vyhýbám, protože vím, že mi většina z nich stejně nic dobrého nepřinese.
Na alergie, ekzémy i astma nejlépe působí prášek ze sušených žampionů, popř. krém s hlívou a konopným olejem na podrážděnou pokožku.
Prášek z hlívy ústřičné zase skvěle působí na lepší prokrvení kloubů a snížení jejich bolestivosti a též na posílení imunity i snížení cholesterolu.
Protože vznik Vašich obtíží má někde svoji příčinu, zaměřil bych se také i na jídelníček a snažil bych se z nich co nejvíce vytěsnit umělé tuky (Rama, Perla atd.), nadmíru rafinovaných cukrů a především přídatných látek (Éček), rychlosolí obsažených v uzeninách a tavených sýrech (poškozují stejně jako antibiotika klouby.
Pokud máte zájem o více informací napište mi prosím na můj email pasekovi@tiscali.cz .
Přeji krásný a úspěšný den - Jiří Paseka Žampionárna Doly.

jana zifčáková - hlíva

Určitě nepochybuji o léčebných účincích,ale je zřejmě podstatné,kde roste.Slyšela jsem ,že vypěstovaná má také hodně rakovinotvorných látek???

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: hlíva

Dobrý den,
protože hlíva (ale i ostatní houby) rádi do sebe nasávají různé toxické látky je zajisté důležité kde a z čeho hlíva roste, ale u pěstované se většinou přísně dbá na čistotu substrátu a hlíva pak tyto toxické látky vytahuje z Vašeho trávícího traktu a těla. Doporučuji věnovat více pozornosti při nákupu. Odkud pochází, jak je skladována a jak je čerstvá.

Marie Šenkyříková - Re: hlíva

Dobrý den , prosila bych Vás o posouzení , zda by bylo pro mne vhodné užívání hlívy na mé obtíže , několik let mě trápí silný zánět žaludeční sliznice a slinivky , léky nepomáhají , proto bych měla zájem vyzkoušet léčebné účinky hlívy . Spozdravem a díky za odpověd Šenkyřiková

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Re: hlíva

Dobrý den,
hlíva ústřičná p§sobí proti zánětlivě, proto by mohla pomoci. Rozhodně Vám neuškodí to vyzkoušet. Už pomohla v mnoha případech kde léky selhaly. Doporučuji syrovou hlívu do salátů nebo hlívový prášek bez tepelné úpravy.
Přeji Vám, ale i všem ostatním hodně zdraví s hlívou.

Dana Jelínková - bolesti zad

Dobrý den, v jednom časopise jsem četla , že hlíva také pomáhá uvolnit bolavé svaly. Je mi 55 a začala jsem pracovat v továrně na tři směny na lince , kde po celou dobu stojím a dost namáhám ruce.Již delší dobu mne bolí záda mezi lopatkami,v bederní části a ruce mám těžké , jako ze železa. myslíte , že by mi hlíva mohla pomoci, alespoň zmírnit bolesti? Děkuji

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: bolesti zad

Dobrý en,
hlíva zlepšuje prokrvení kloubů a snižuje jejich bolestivost. Mám to vyzkoušené na sobě, od 15 let mě strašně bolely záda, ale nyní díky hlívě už jen zřídka kdy. Detoxikuje také organismus a dodává mu tím větší energii. Doporučuji také omezit nebo vyloučit uzeninu a tavené sýry, obsahující rychlosoli, které poškozují klouby.

Štefanová - Hlíva ústřičná

Dobrý den, prosím o radu ohledně vhodně zvoleného přípravku s hlívou ústřičnou.Zakoupila jsem si hlívu ústřičnou v kapslích a chci se zeptat, jestli bude mít správné léčivé účinky.Pro svého desetiletého syna jsem zakoupila také hlívu ústřičnou, pro děti s rakytníkem.Můžete mi prosím poradit jestli jsem zvolila správně ?

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Hlíva ústřičná

Dobrý den,
z Vašich informací, které píšete nemohu na Vaši otázku jednoznačně odpovědět, ale mohu Vám ozřejmit pár důležitých bodů.
1. Pro dobré léčivé účinky je třeba, aby byla hlíva sušena při nízké teplotě do 35°C, aby nedošlo ke zničení účinných látek.
2. Dalším kritériem je množství a cena. Jedna kapsle obsahuje cca 250 mg usušené hlívy. Při doporučovaném množství (na obale) 2 - 3 kapsle = 0,75 g Vás vyjde při běžné ceně na trhu na cca 13 Kč. Bylinkář Váňa ve své knize doporučuje jako prevenci na posílení imunity denní dávku 4 g, to by však bylo již 16 kapslí a částka 68 Kč/den.
Hlívový Prášek, který naleznete v našem eshopu je sušený při teplotě do 30°C a doporučená denní dávka (4 g) vyjde pouze do 9 Kč/den a je výbornou náhradou předražených kapslí. Použití prášku je výhodné především pro děti od 1 roku i větším dětem, kterým dělá potíže kaple polknout, Prášek přidáte dětem do jídla před jeho podáváním aniž by to postřehly.
Svým zákazníkům se snažím nabídnout vždy hodnotu za kterou platí.
Přeji krásný a úspěšný den - Jiří Paseka Žampionárna Doly.

Jirásková - imunita

Dobrý den, mohla bych vás poprosit o radu? Mám dvě děti - 3 a 6let. A od září, co jsme nastoupili do školky, jsme "nahromadě". Starší trpí na nosohltan, takže ob týden máme rýmu a k tomu pak kašel. Chtěla bych jim pořídit něco na zimní měsíce, abychom byli odolnější. V lékárně mi paní doporučila hlívu s příměsí různých vitamínů. Ptala jsem se jí, jestli je dobré jim dát jen čistou hlívu a ona mi řekla, že děti nedokážou spotřebovat celou tu dávku. Nechce se mi kupovat nějaký komerční přípravek a raději bych - třeba od vás - čistý produkt. Děkuji za radu. Jirásková

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: imunita

Dobrý den,
také jsme před pár lety řešili stejný problém když naše starší dcera nastoupila do školky. Jakmile nastoupila teklo ji neustále z nosu, po pár dnech doma ustoupila, ale po návratu do školky tu byla na novo.
Manželka začala dceři přidávat hlívový prášek do jídla a problémy ustoupily.
Hlívový prášek mimo jiných účinků skvěle posiluje imunitu bez vedlejších negativních účinků jako léky z lékárny, můžete jej dětem pohodlně přidávat do jídla, máte jej mít kdykoli a kdekoliv k dispozici a s minimálními pořizovacími náklady v našem eshopu.
Přeji všem hodně zdraví - Jiří Paseka Žampionárna Doly.

Alouš - pěstování hlívy

Pěstování hlívy je velmi snadné. Kupte si sadbu ve sklenici, někde v prodejně semen. Když převaříte zrní nejlépe pšenici nebo ječmen, necháte vychladnout a do mokrého zamícháte část podhoubí a sklenici uzavřete víčkem a dáte do chladného místa, za nějakou dobu Vám proroste novým podhoubím. Jinak si nachystejte černý igelitový pytel, do toho dejte slámu, kterou prolijete teplou vodou tak, aby byla promočená, zamícháte do slámy část podhoubí, pytel uzavřete (zavážete) a necháte někde na teplém místě - po cca 3 týdnech prořezejte nožem na povrchu na několika místech díry a pak už jen čekáte na úrodu. Je možno také mírně do otvorů zalévat. Já takhle pěstují hlívu buď na dvoře nebo na půdě mnoho let a často je jí tolik, že to nikdo už nechce jíst. Podhoubí jsem kupovala pouze jednou, jinak si je pěstuji sama. Opravdu rodí v několika vlnách.

Dana Zmeškalová - Re: pěstování hlívy

dobrý den,narazila jsem na tyto stránky a téma mě zaujalo,protože na hlívu nedám dopustit,ale prosím o návod výroby podhoubí v domácím prostředí,děkuji za radu,hezký večer.

Petra Novotná - Hlíva ústřičná

Dobrý den,
může se hlíva konzumovat v syrovém stavu, nebo pouze po tepelné úpravě. Děkuji.

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Hlíva ústřičná

Dobrý den,
konzumovat hlívu v syrovém stavu se naopak doporučuje,
využijete tak na maximum léčivé účinky hlívy.
Ne každému však předsudky dovolí jíst syrové houby.
Můžete také využít náš šetrně sušený hlívový prášek, který má oproti čerstvé spoustu výhod.
Přeji hodně zdraví i chuťových zážitků s hlívou.

KAREL VACULA - DIETA

PROSÍM O RECEPTY NA ŽLUČNÍKOVOU DIETU, DĚKUJI.

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: DIETA

Dobrý den,
každý si může naše recepty upravit podle toho co komu vyhovuje. V našich receptech jsou používány vždy kvalitní suroviny, které by neměli Vašemu žlučníku vadit.
Mému žlučníku vadí především umělé tuky, na které reaguje neomylně. Jinak zůstává v klidu.
Přeji mnoho chuťových zážitků a pokojný žlučník s našimi recepty. 

Kontakt

Jiří a Monika Pasekovi Žampionárna Doly

Doly (bývalý kravín)
538 54 Luže

469671233, 603961259

pasekovi@tiscali.czGoogle analytics

Statistiky

Online: 3
Celkem: 946722
Měsíc: 5304
Den: 223