Jdi na obsah Jdi na menu
 


DISKUZE - Vaše zkušenosti s houbami o prospěšnosti na Vaše zdraví

 

Zde je pro Vás nově otevřena stránka kde můžete psát a diskutovat s ostatními na téma "Léčivé houby".

Podělte se s ostatními o své názory a zkušenosti. Pro mnohé budou velkým přínosem a můžete tak pomoci ostatním v nepříjemných životních situacích, povzbudit a dodat jim nový elán do života.

Upozornění: Veškeré nevhodné příspěvky  (vulgární vyrazy, zcela mimo téma atd.) mohou být smazány a pisatel může být dočasně nebo trvale zablokován.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zlatka - houba schi take

dobry den mam dotaz,muže se houba schi take pouzivat syrova do salatu?
dekuji.

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: houba schi take

Ano, žampiony, hlívu i schi také je možné konzumovat za syrova, nejlépe právě do salátů. Využijí se tak na maximum účinné látky v nich obsažené.
Ne každému však jeho předsudky dovolí je takto konzumovat, těm bych doporučil náš prášek ze sušených hub.
Přeji všem hodně zdraví.

Zuzana - přebuzená imunita

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné, aby hlíva ústřičná příliš nabudila imunitu až negativním způsobem. Užívám ji poměrně dlouhodobě a nemůžu si ji vynachválit, jsem stále zdravá, ale nedávno byl u mě zjištěn antifosfolipidový syndrom, tedy moje tělo vytváří nežádoucí autoprotilátky. Děkuji za odpověď.

zdeněk - imunita

davali jsme vnukovi každý den do polévky.Za loňský rok neměl žádnou zameškanou hodinu.

Kamila - Trvanlivost

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je třeba hlívu ihned po tepelné úpravě spotřebovat nebo ji lze používat třeba i několik dní.
Děkuji moc, Kamila

Pavel - substrát pro hlívu

Můžu dát místro slámy dřevěné hobliny.
Můžete poradit.Dík.Pavel

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: substrát pro hlívu

Ano ale na správné stránce o pěstování. Zde bude Váš komentář smazán. Tato stránka je určena k diskuzi o léčivých účincích hub.

Petr - Alergická reakce

Dobrý den,

po několikadenním užívání sušené (syrové) Shiitake (Houževnatec jedlý) se u mě vyskytla alergická kožní reakce.

Vyskytují se i u Hlívy ústřičné tyto negativní reakce?

Děkuji

Petr

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Alergická reakce

Dobrý den,
myslím, že se nemusí zrovna jednat o alergickou reakci, ale o detoxikační účinky, stejně jako je tomu u hlívy. Detoxikační účinky se mohou projevit nejen průjmem, ale i vyrážkou či svěděním pokožky. V tomto případě se doporučuje pouze denní dávku snížit na minimum.
Přeji krásný a úspěšný den - Jiří Paseka Žampionárna Doly.

Petr - Re: Re: Alergická reakce

Byl jsem s tím u kožního lékaře, šlo o velmi silnou alergickou reakci, trup jsem měl celý červený od vyrážky která se vytratila až po týdnu užívání léků.

Více zde http://www.agronavigator.cz/default.asp?ch=13&typ=1&val=29305&ids=161

Cituji: "u osob alergických na polysacharidy může dojít po konzumaci shiitake, a to především při nedostatečném tepelném zpracování, k silnému zarudnutí kůže na trupu, končetinách a na krku, zřejmě jako reakce na polysacharid lentinan obsažený v shiitake".

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Re: Re: Alergická reakce

Dobrý den,
děkuji za důležité upozornění a určitě ji použiji použiji ve svých informacích o Shiitake, aby se zabránilo dalším takovýmto případům. Nicméně jste první případ se kterým se setkávám za 15 let své praxe v tomto oboru, naopak mám mnoho zákazníků, kteří na Shiitake nedají dopustit.
Shiitake původem z východu a nemusí svým složením proto vyhovovat všem Evropanům. Pro nás svým složením nejlépe hlíva, která má podobné léčivé účinky.
Přeji všem krásný a úspěšný den a hodně zdraví - Jiří Paseka Žampionárna Doly.

Marie Šenkyříková - Re: hlíva

Dobrý den , asi před 2-3roky , jsem si u Vás koupila několik sáčků s hlívou -prášek , jsem s ní spokojena , nyní mi dochází poslední sáček na kterém je naražen datum spotřeby do 2.7.2015 .Další hlívu jsem si chtěla objednat , ale narazila jsem na Vaše doporučení záruky 12 měsíců . Proto bych Vás prosila o objasnění , jestli jsem hlívu neměla již po 12 měs.od koupi užívat . Děkuji za odpověd Šenkyříková

Marie Šenkyříková - Re: Re: hlíva

Dobrý den , omlouvám se jestli jsem se špatně vyjádřila v mém dotazu . Jedná se mi o to, jak dlouhou má záruku kvality prášková hlíva v sáčku . Děkuji za odpověd Šenkyříková .

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Re: Re: hlíva

Dobrý den,
doporučené datum spotřeby je 1 rok od data výroby. Pokud je na sáčku uvedeno datum spotřeby 2.7.2015 byl prášek dosušen a zabalen 2.7.2014 a není v žádném případě možné, aby byl starý 2 - 3 roky.

Hana - Hlíva ústřičná a léčba warfarinem

Dobrý den,
lze konzumovat hlívu ústřičnou při současné léčbě warfarinem? Vím, že má mnoho pozitivních účinků, ale při užívání tohoto preparátu se nesmí jíst potraviny s obsahem kyseůliny listové.
Děkuji za odpověď.

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Hlíva ústřičná a léčba warfarinem

Dobrý den,
dle mého názoru současné užívání hlívy a warfarinu nemá na sebe žádný negativní vliv. Hlíva obsahuje především glukany, ale žádnou kyselinu listovou. Může však zmírnit nežádoucí účinky warfarinu, popřípadě dalších léků.
Doporučuji Vám přečíst si článek o vedlejších účincích warfarinu (jedu k hubení krys) na odkaze http://www.celostnimedicina.cz/warfarin-co-vam-u-lekare-nereknou.htm
Přeji všem hodně zdraví bez používání chemických léků.

Antonín - Užívání hlívy při chemoterapii

Dobrý den,
lze Váš prášek z hlívy užívat i při probíhající chemoterapii (Xeloda + Navelbine + Xgeva)? Jde mi o to, aby se to v těle nějak spolu "netřískalo". Ošetřující lékař tvrdí, že strava na léčbu nemá vliv a že mohu jíst co chci, ale já si myslím, že nemá pravdu. Děkuji Vám za odpověď.

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Užívání hlívy při chemoterapii

Dobrý den,
užívání hlívového prášku příznivý vliv na potlačování vedlejších účinků chemoterapie.
Oba máte svým způsobem pravdu. Běžná strava opravdu nijak významně neovlivňuje léčbu, ale ta správná strava dokáže mnohdy vyléčit i v případech kdy léky a celé zdravotnictví selhalo.
Co nyní ušetříte na používání levných nekvalitních potravin o pár let později mnohonásobně zaplatíte za léky. I zde platí heslo "Nejsme tak bohatí, aby jsme kupovali levé věci".
Vaše zdraví i přímo ovlivňuje Vaše duševní rozpoložení.
Přeji mnoho úspěchů při léčbě a hodně dalších let ve zdraví - Jiří Paseka Žampionárna Doly.

Jirásková - Doba užívání

Dobrý den,
užívám s dětmi hlívu v prášku a chtěla bych se zeptat, jak dlouho se může hlíva užívat - užíváme jí tři měsíce. Někde jsem četla něco o třech měsících. A ještě jeden dotaz - někde jsem zaslechla, že by se neměla hlíva užívat na noc. děkuji Jirásková

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Doba užívání

Dobrý den,
informacemi o léčivých účincích hlívy a jejich užívání se zbývám cca 10 let a nikde jsem se nedočetl o nějakých takovýchto omezeních.
U nás doma se většinou v užívání hlívového prášku poleví přes léto a s příchodem podzimu dávky obnovíme.
Všeobecně se houby (především lesní) považují za těžké na noc, může to však být způsobeno toxickými látkami, které mohou lesní houby. Hlívový prášek je naopak dobře stravitelný i pro děti od 1 roku (i mladší). Nejsou prokázány žádné negativní vedlejší účinky, proto je možné bezproblémové užívání po celý rok.
Přeji všem hodně zdraví - Jiří Paseka Žampionárna Doly. 

Kontakt

Jiří a Monika Pasekovi Žampionárna Doly

Doly (bývalý kravín)
538 54 Luže

469671233, 603961259

pasekovi@tiscali.czGoogle analytics

Statistiky

Online: 8
Celkem: 940612
Měsíc: 4390
Den: 149